Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Wystawa na 90-lecie KS Gościbia Drukuj Email
czwartek, 25 lipca 2013 11:40, odsłon: 987

goscibiaIzba Tradycji o historii klubu sportowego w Sułkowicach

Od 29 czerwca 2013 r. w Izbie Tradycji można oglądać wystawę poświęconą Klubowi Sportowemu Gościbia Sułkowice z okazji 90-lecia jego istnienia. Została ona przygotowana w całości przez kustosza Izby – Ryszarda Judasza z jego własnych zbiorów zdjęć i informacji. Kilka eksponatów – takich jak stroje czy puchary, udostępnił także Władysław Piątkowski – wieloletni prezes Klubu i trener sekcji piłki ręcznej.

Na wystawie prezentowane są archiwalne zdjęcia, dyplomy, podziękowania, artykuły prasowe, czy plakaty informujące o najważniejszych meczach. Warto przyjść do Starej Szkoły w Rynku w Sułkowicach i trochę powspominać, jak to było z tą tężyzną fizyczną przez 90 lat w Sułkowicach i zobaczyć, jakie sukcesy odnosili sułkowiccy sportowcy. Autor wystawy zapowiada, że będzie ona czynna do końca września 2013 r. Serdecznie zapraszamy!

JGK