Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)IV Pielgrzymka Rowerowa z Sułkowic na Jasną Górę Drukuj Email
piątek, 19 lipca 2013 13:36, odsłon: 1637

pielgrzymka rower 2013 avatPo Mszy św. porannej w czwartek, 18 lipca 2013 r. wyruszyła czwarta już pielgrzymka rowerowa z Sułkowic do Częstochowy. 46 - osobowej grupie jak zwykle przewodzi Andrzej Piwowarski, który wymyśla i opracowuje co roku nową trasę, żeby urozmaicić rowerowym pielgrzymom podróż do Częstochowy i pokazać piękno polskiej przyrody i architektury. W organizacji wspierają go jak zwykle dobre duchy i stali uczestnicy wyjazdu do Matki Boskiej Częstochowskiej - Jerzy Żak, który w razie potrzeby naprawi każdy rower, Wojciech Bargieł, który pokieruje ruchem na drodze i zatrzyma pędzące samochody oraz Dariusz Gąsienica, który co roku zabezpiecza transport plecaków swoim busem. Po raz pierwszy w pielgrzymce wziął udział - zamiast księdza Marka Sudra - ks. proboszcz Edward Antolak, miłośnik jednośladu, który sprawuje duchową opiekę nad rowerzystami. Jednak wszyscy uczestnicy wspierają się nawzajem na drodze i pomagają w sprawnym przebiegu wycieczki.

Tym razem trasa pielgrzymki wiedzie m.in. przez Miechów i Książ Wielki. Pielgrzymi mają do pokonania długie odcinki na dzień - każdy ponad 100 km. Są to zatem trasy dla bardzo wytrwałych. Ale jak się jedzie do Częstochowy, to siła mięśni wzrasta wprost proporcjonalnie do siły woli i chęci dotarcia do celu. Pozostaje trzymać kciuki za rowerzystów, żeby bezpiecznie dotarli na Jasną Górę i bez problemów powrócili do domów z pięknej pięciodniowej wyprawy.