Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)Aquathlon na Zalewie Drukuj Email
środa, 10 lipca 2013 14:42, odsłon: 1661

miniaturka

Ozdoba Dni Sułkowic 2013

Zalew w Sułkowicach w niedzielę 7 lipca przeżył swój chrzest sportowy. Dzięki inicjatywie Klubu Sportowego Delfin rozegrany na nim został Pierwszy Aquathlon o Puchar Burmistrza Sułkowic. Na starcie stawiło się ponad 40 zawodników z klubów krakowskich, podkrakowskich, nowosądeckich, a nawet ze Śląska. W tej wyczerpującej konkurencji, wymagającej żelaznej kondycji, trzeba było przepłynąć i przebiec dystanse odpowiednie do kategorii. W relacjach prasowych z tego wydarzenia określono je jako "ozdobę Dni Sułkowic". W internecie pojawiły się filmiki i entuzjastyczne relacje. Organizatorzy zawodów, a także twórcy zalewu odbierali zasłużone gratulacje.

Andrzej Pułka - prezes KS Delfin oraz wiceprezes klubu Arkadiusz Serafin postanowili wykorzystać okazję, jaką stwarza zalew w Sułkowicach i zaprosili zawodników klubów z południa Polski oraz niezrzeszonych amatorów pływania i biegania na zawody w ramach projektu "Nasz region - nasza szansa" - "Pływam i biegam dla zdrowia". Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Organizatorów wsparli też finansowo burmistrz Sułkowic i starosta myślenicki.
Zawodnicy i zawodniczki podzieleni zostali na kategorie wiekowe wg roku urodzenia: I - do 2004 (dystans 50m stylem dowolnym + 500m bieg), II - 2003-2002 (dystans 150m stylem dowolnym + 500m bieg), III - 2001-2000 i IV - 1999-1997 (dystans 300 m stylem dowolnym + 1000 m bieg), V - 1996-1986, VI - 1985-1965 i VII - 1964 i starsi (dystans 600 m stylem dowolnym + 1000 m bieg) oraz open dla najwytrwalszych, niezależnie od wieku (dystans 1000 m stylem dowolnym + 1500 m bieg). Dla pełnego obrazu dodać należy, że uczestnicy kategorii open startowali również w swoich kategoriach wiekowych, więc przystępując do konkurencji mieli już w mięśniach te wcześniejsze metry pływania i biegu.
Wszyscy zawodnicy zostali przed zawodami przebadani przez kardiologa Ireneusza Stopę. W trakcie rozgrywania zawodów nad bezpieczeństwem uczestników czuwał na wodzie z kajaka wiceprezes KS Delfin Arkadiusz Serafin (oczywiście wspierany przez ratowników pracujących na zalewie), a na mecie biegu - pielęgniarka Sylwia Pułka. Sędzią głównym zawodów była Małgorzata Piątkowska- Łakomy.
Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy okolicznościowe. W każdej kategorii z podziałem na kobiety (dziewczynki) i mężczyzn (chłopców) wręczane były medale i dyplomy, a za I miejsce - Puchar KS Delfin. W najtrudniejszej kategorii open Puchar Burmistrza Sułkowic zdobyli Piotr Hydzik z Wadowic i Roksana Kolber z Jawiszowic.
Dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów osobne puchary ufundował radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Mieczysław Kęsek. Traf jednak chciał, ze najmłodszy zawodnik był… podwójny, bo były to sześcioletnie bliźniaczki. W związku z tym najstarszy zawodnik zrezygnował ze swojego pucharu na rzecz "starszej" bliźniaczki, a puchary przemianowano na puchar dla najwcześniej urodzonego i najmłodszego uczestnika Aquathlonu w Sułkowicach.
Ogólny podziw wzbudziła Amelia Malina z Sosnowca, która w wieku 10 lat zdecydowała się na pokonanie dystansu open wraz z dorosłymi zawodnikami.  Dała radę! Chociaż na mecie zameldowała się na dalszym miejscu, otrzymała najgorętsze owacje.


(awz)

 

Zobacz w internecie:
http://www.youtube.com/watch?v=1RmGE2_xze4
http://portalpolski.pl/polska/myslenice-61/zawody-aquathlon-na-zalewie-w-sulkowicach-13184.video.htm

 

 

 

 

 

 

 

 Galeria