Serwis internetowy Gminy Sulkowice wykorzystuje COOKIES

sejm2019-logo

 

czyste powietrze logo

Jakość powietrza

 powietrze

Gospodarka nieruchomościami

Dla przedsiębiorców


ceidg

ePUAP

Elektroniczna
Skrzynka Podawcza

(wymaga konta na platformie ePUAP)20 lat DPS w Harbutowicach, Memoriał im. Tadeusza Piekarza i nagroda burmistrza Najważniejsi są Ludzie Drukuj Email
piątek, 28 czerwca 2013 09:49, odsłon: 1465

dps miniŚwiątecznie w DPS w Harbutowicach

Dom Pomocy Społecznej w Harbutowicach świętował 16 czerwca 20-lecie swojego istnienia i służby osobom niepełnosprawnym na najwyższym poziomie. Z tej okazji do Harbutowic przybyli ludzie związani z Domem w całej jego historii, na czele z prof. Haliną Piekarz -żoną współzałożyciela, dobrodzieja, a zarazem patrona Domu i Honorowego Obywatela Gminy Sułkowice, wojewody Tadeusza Piekarza.

Przed południem pensjonariusze DPS, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Sułkowicach brali udział w Memoriale im. Tadeusza Piekarza. Po południu, przy dekoracji zwycięzców, dyrektor Kazimierz Zachwieja dziękował wszystkim dobrodziejom (w ich liczbie samorządom powiatowym i gminy wszystkich kadencji), odbierał upominki i życzenia oraz wyrazy wdzięczności za kontynuowanie i rozwijanie dzieła wojewody Piekarza i wieloletniej dyrektor DPS Krystyny Stolarskiej.

Z okazji jubileuszu, w docenieniu wielkiego dobra świadczonego ludziom przez dyrekcję i pracowników DPS w Harbutowicach, burmistrz Piotr Pułka wraz z delegacją UM wręczył na ręce Kazimierza Zachwiei nagrodę honorową "Najważniejsi są Ludzie" dedykowaną dla Domu, wszystkich jego Pracowników, Dobrodziejów oraz całkiem materialny upominek w postaci solidnego, murowanego grilla ogrodowego.

 

Więcej o uroczystości i zmaganiach memoriałowych czytaj w najbliższym numerze "Klamry" 6/2013.